петок, април 3, 2020

Не е измама: Дали знаете зошто ќесичките со чипс никогаш не се полни до...

Сигурно барем еднаш кога сте отвориле ќесичка со чипс, сте се запрашале зошто е толку празни, а многу веројатно и малку сте се изнервирале...

Луѓето што доцнат се поуспешни во животот

Ако некои луѓе секогаш доцнат, тоа не мора да значи дека не ве почитуваат. Психолозите тврдат дека постојат два вида луѓе. Првиот вид луѓе...

Никогаш нема да бидеш доволно добар за луѓето – Зошто толку се грижиш за...

Овде не е добро да бидеш паметен, да имаш што да кажеш, да имаш што да облечеш, да јадеш, да работиш, да заработуваш, да...

ПРИКАЗНА ЗА ДВАТА ВОЛЦИ: СЕ ЧИТА ЗА 10 СЕКУНДИ, А ПОУКАТА ОСТАНУВА ВЕЧНО!

Добро размислете за овие зборови! Може да ви го променат животот! Разговарале еден стар Индијанец и неговиот млад внук. Дедото се трудел што повеќе знаење...

Германскиот историчар Нејринг тврди: Тајните служби повторно убиваат каде ќе стигнат

Германскиот историчарот Кристофер Нејринг во интервју за „Дојче веле“ тврди дека оперативци ангажирани од држави како САД, Русија или Израел често убиваат лица кои...

Страдате од депресија во овој период од годината? Виновна е бојата на вашите очи!

Не сте единствени ако во текот на зимските месеци се чувствувате подепресивно, бидејќи станува збор за добро познатиот феномен, сезонско афективно нарушување . Некои...

(ВИДЕО) Ловци на соништа – знаете ли зошто служат?

Верувате ли во индијанските ловци на соништа? Иако можеби не знаете која е нивната вистинска намена, по ова, сигурно ќе ги сакате во својата...

Човекот од кого стравувал и Хитлер: Тој е најмрачната фигура во Втората светска војна

Полицискиот и СС генерал, како и шеф за безбедност на нацистичкиот Рајх, Рајхард Тристан Еуген Хајндрих, според многумина историчари е веројатно најмрачната личност од...

Каде да ја поставите новогодишната елка за да ви донесе пари во 2020

Новогодишната и Божиќна декорација може да ја уредиме така да ни создава позитивна енергија во домот. Зимзеленото дрво симболизира долговечност и пријателство. Според Фенг Шуи...

Знаете ли зошто црвената и зелената се боите на Божиќ?

Продавниците се веќе полни со украси, а боите што без сомнеж преовладуваат се црвената и зелената. Дали некогаш сте се запрашале зошто баш овие...

Последни вести