петок, април 3, 2020

Рецепт: Зачин што ги брише подочниците, а сите го имаме дома

Куркумата најчесто се користи во исхраната, но може да биде одлична помош во борбата против подочниците кои се вистински кошмар и за мажите и...

Стилистите откриваат: Оваа боја на коса ќе биде најмодерна во 2020-та година

Експертите тврдат дека една од најактуелните бои на коса оваа година ќе биде една необична нијанса, идеална за сите дами кои отсекогаш сакале да...

Како да се ослободите од првутот на природен начин?

Кога се борите против нешто толку досадно и упорно како првутот, потребно е да ги искористите сите оружја кои ви стојат на располагање. Некои...

Најдобрите светски фризери тврдат дека само една фризура им прилега на сите жени –...

Ако сте во потрага по нова фризура, а не сте сигурни што е вистинскиот избор за вас, послушајте го универзалниот совет на најдобрите светски...

Tајната на изгледот на фаталната Моника Белучи – Еве што има на нејзиното мени

Филмската дива Моника Белучи и во 55 година од животот ги привлекува погледите. Изгледа одлично, а за нејзиниот изглед како што вели италијанката заслужен...

ФОТО: Тие ги направија популарни – 10 убавици кои носеа култни костими за капење

Познатите брендови секое лето издвојуваат најпосакувани модели на костими за капење. Еве кои дами ги носеле костимите за капење кои секогаш ќе се паметат: 1....

ФОТО: Ваков долен дел од костимите за капење го прават задникот заоблен – омилен...

Сончевите денови и летната сезона значат и посета на блиските базени или одење на море, однсоно бескрајно сончање и уживање во благодетите од ваков...

ФОТО: Овие 5 модели костими за капење ќе бидат најмодерни летово – жените го...

Трендовите се менуваат од сезона во сезона, а исклучок не се ниту костимите за капење. Секако, не ја забораваме старата добра класика во вид...

Таа е најубавата жена на светот според „People“

Познатото списание „People“ ја прогласи актерката Џенифер Гарнер за најубава жена на светот за 2019 година.

Запознајте ја новата „Мис Русија“ за 2019 година!

Алина Сањко од Азов победи на националниот избор за Мис на Русија 2019 година, јавуваат новинските агенции. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=G_vGAr13ooQ&w=690&h=415]

Последни вести