четврток, јули 22, 2021

Дали е паметно да вежбате на отворено ако живеете во средина со загаден воздух?

Иако физичката активност и вежбањето се едни од клучните фактори за здрав живот и добра здравствена состојба, загаденоста на воздухот и вежбањето...

“Планината” повторно докажа дека е најсилниот човек на светот

Хафтор Јулиус Бјорнсон ја стекна светската слава во ТВ серијата “Game of Thrones” во која се појавува во улога на “Планината”. Хафтор повеќе пати е...

Колку километри треба да пешачите за да ослабите?

Иако секое тело е различно, сепак постои едно правило што делува во напорите за слабеење, барем на почетокот, а тоа е – помалку јадење,...

Вежби за стомачни мускули за почетници

Нкогаш не е доцна да почнете со вежбање. Битно е да имате волја, но и правилен план за да не прегорите за брзо и...

Чао, спојлери – 10 минути вежбање за супер тело

Се мачите со вишокот масни наслаги што доаѓаат до израз кога ќе облечете скини тесни фармерки? Ги нарекуваат секако – muffin top, спојлери, love...

Зошто понекогаш по вежбање ви се слошува?

Помеѓу напливот од ендорфини и сознанието дека сте направиле нешто добро за телото и умот, вежбањето треба да направи да се чувствувате убаво. Но,...

Три најчести грешки што ги правите кога билдате мускули на раце

Ако целта ви е да набилдате големи, силни раце, знаете дека приоритет треба да ви бидат трицепсите. Тие се важни бидејќи заземаат најголем дел од...

Не дозволува да ѝ ги уредуваат фотографиите: “Вака реално изгледа мојот стомак”

Искра Лоренс е британска плус-сајз манекенка која е позната по тоа што не дозволува да ѝ се уредуваат и фотошопираат фотографиите. Искра го користи секој...

Кога најмногу се дебелееме во животот?

Има неколку периоди во животот кога треба да се посвети повеќе внимание на режимот на исхрана и физичката активност, за да не ставите неколку...

Со 5.000 калории дневно до неверојатно тело – дали Блејк Хортон ја има магичната...

Над 362 илјади фанови на Инстаграм ја следат животната трансформација на 36-годишниот Блејк Хортон од Њу Џерси, САД. И верувајте – навистина тешко е...

Последни вести