недела, септември 22, 2019

Официјално: Роналдињо повторно ќе игра фудбал!

Бразилскиот волшебник повторно ќе излезе на теренот кон средината на октомври. Еден од најголемите во историјата се повлече во 2018 година, но во октомври за...

(Видео) Солзите на Надал го обиколија светот – Шпанецот по видеото што го виде...

Надал го освои УС Опен совладувајќи го во финалето одличниот Русин Данил Медведев со 3:2 во сетови (7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4). Шпанецот така стигна...

(Видео) Балканската и светска кошаркарска легенда конечно во Куќата на славните – Како Владе...

Легендата на српската кошарка Владе Дивац и официјално стана член на Куќата на славните кошаркари во Спрингфилд. Дивац симболично во Куќата на славните на церемонијата...

(Видео) Кабиб стана рекордер – Уште еднаш го одбрани појасот и против Пориер!

Русинот Кабиб Нурмагомедов го одбрани појасот во лесна категорија во УФЦ и стана нов рекордер 28-0! Во Абу Даби, тој го победи американецот Дастин Пориер...

Комити и Гемиџии со заедничка порака: Македонците никогаш нема да се предадат!

Македонците никогаш нема да се предадат, пишува на транспарентот кој денеска беше истакнат од навивачките групи Комити и Гемиџии на првенствениот фудбалски натпревар меѓу...

(Видео) Страшна повреда на овој УФЦ борец – Не е за оние со слаб...

Страшна повреда на УФЦ борецот, Мајк Пери! Во октагонот, Винсент Лук му го скрши носот на Пери со колено, а тој продолжи да се бори...

ОД УТРЕ: Започнува продажбата на сезонски билети на европскиот шампион – АЈДЕ, АЈДЕ, АЈДЕ,...

Стартува приоритетната продажба на билетите за новата натпреварувачка сезона на двоjниот европски шампион. На повеќе од 45 денови од првиот домашен натпревар во групната...

Недвед: Има понуди за Дибала, но ќе одлучуваме на раат

Аргентинскиот фудбалер Пауло Дибала е сѐ поблиску до трансферот во Манчестер Јунајтед. Ова го тврди добро информираниот италијански спортски новинар Џанлука ди Марцио кој додава...

(Видео) Ова тешко дека некогаш ќе се повтори – Пред 31 година Ван Бастен...

Марко ван Бастен беше еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Пред точно 31 година, Холанѓанецот постигна спектакуларен погодок во дуелот со СССР, потврдувајќи го...

Леброн Џејмс ќе глуми во „Space Jam 2“

НБА-ѕвездата Леброн Џејмс го потврди учеството во „Space Jam 2“ – продолжението на филмскиот хит со Мајкл Џордан од 1996 година. -Ова ме погоди! Навистина...

Последни вести