вторник, ноември 24, 2020

Леброн Џејмс со нова провакација кон Доналд Трамп

Откако стигнаа резултатите од изборите во САД, Леброн Џејмс продолжи со неговите провокации кон Доналд Трамп. Овој пат објави слика на социјалните мрежи со...

(Видео) Балканската и светска кошаркарска легенда конечно во Куќата на славните – Како Владе...

Легендата на српската кошарка Владе Дивац и официјално стана член на Куќата на славните кошаркари во Спрингфилд. Дивац симболично во Куќата на славните на церемонијата...

Леброн Џејмс ќе глуми во „Space Jam 2“

НБА-ѕвездата Леброн Џејмс го потврди учеството во „Space Jam 2“ – продолжението на филмскиот хит со Мајкл Џордан од 1996 година. -Ова ме погоди! Навистина...

Перо Антиќ влегува во трка за претседател на МКФ

Перо Антиќ е еден од кандидатите за наследник на Петар Наумоски на функцијата претседател на МКФ, чиј мандат истекува годинава.

(Видео) ГОТОВО Е: Го имаме кошот на сезоната во НБА лигата!

Кошаркарот на Шарлот, Џереми Лемб постигна неверојатен кош во последната секунда за победа на својот тим! Хорнетси токму со...

ВИДЕО: НБА-кошаркарот Осман со љубов кон Македонија и кон родниот Охрид

Џеди Осман, кој со македонското знаме на патиките настапи на олстар викендот во НБА неодамна, во сопствена видео презентација уште еднаш покажа љубов кон...

Поминаа 35 години откако Џордан ја победи Ц.Ѕвезда, а нивното лого го чуваше во...

Пред повеќе од 35 години, Мајкл Џордан играше против јуниорите на Црвена Ѕвезда, во натпревар во кој тимот на Северна Каролина ја победи Црвена...

Леброн Џејмс петта година по ред најплатен играч во НБА

Њујорк, 13 февруари 2019 (МИА) – Ѕвездата на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс веќе петта година по ред e кошаркар со најголема заработка. Според...

Уште еден трипл-дабл на Вестбрук за нова победа на Тандер

Четирите натпревари од вчерашната програма на НБА лигата донесоа нови возбудувања, посебно за тимовите од Западната конференција кои се борат за висок пласман во...

Американците шокирани: Владе Дивац излезе од џип и пукаше со пушка среде бел ден!

Генерален директор на Сакраменто Кингс, а некогаш славен кошаркар Владе Дивац е во центарот на вниманието поради прославата на православен Божиќ. По традиција, Србите кои...

Последни вести