петок, април 3, 2020

Саудијците му нудат на Хабиб 100 милиони евра за борби со Мејведер и Мекгрегор

Шампионот во лесна категорија во УФЦ верзијата, Хабиб Хурмагомедов доби понуда од 100 милиони евра за борби со Конор Мекгрегор, но и со Флојд...

Хабиб Нурмагомедов бара 100 милиони долари за реванш со Конор Мекгрегор

Сè понеизвесно е дека ќе има реприза на „борбата на векот“ во УФЦ помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор. Во 2018 година Русинот го совлада...

Дали ова е најдобриот потег во историјата на снукерот? (Видео)

Стивен Мегвајр го направи можеби најдобриот трик-потег во историјата на снукерот, откако со одличен камбек го победи Нил Робертсон со 6:5 на Мастерсот. Шкотланѓанецот, кој...

Македонецот Александар „The Great“ е новиот светски првак во УФЦ

Македонецот Александар „The Great“ Волкановски (31) е новиот шампион во УФЦ, во перо категорија. Волкановски утринава во Лас Вегас го победи на поени досегашниот шампионот...

(Видео) Кабиб стана рекордер – Уште еднаш го одбрани појасот и против Пориер!

Русинот Кабиб Нурмагомедов го одбрани појасот во лесна категорија во УФЦ и стана нов рекордер 28-0! Во Абу Даби, тој го победи американецот Дастин Пориер...

(Видео) Страшна повреда на овој УФЦ борец – Не е за оние со слаб...

Страшна повреда на УФЦ борецот, Мајк Пери! Во октагонот, Винсент Лук му го скрши носот на Пери со колено, а тој продолжи да се бори...

Вељко Ражнатовиќ најавува дека ќе го растури косовецот Мазекрај во рингот

Вељко Ражнатовиќ му упари отворена покана на Петрит Мазрекај да се соочат во рингот. Вељко има замерка на Петрит што тој се заканува само...

ВИДЕО: Вељко го нокаутира Хрватот за 90 секунди, Цеца гледаше

Вељко Ражнатовиќ го разби Хрватот Петар Мрваљ во крузер категоријата. Борбата траеше само 90 секунди по што Петар беше патосиран. Вељко удираше десни кроше...

ЗГОДНА ПЛАВУША: Кој би рекол дека оваа жена родила ММА ѕвер – Конор Мекгрегор...

Ирскиот ММА борец, Конор Мекгрегор на социјалните мрежи ја покажа неговата мајка Маргарет и ја воодушеви јавноста ширум светот.

Ако поради нив сега не тргнете во теретана, никогаш нема – Ова се 10-те...

Aко сте како нас, тогаш поминете повеќе време на листање на Instagram и восхитувајте им се на луѓето кои ве инспирираат да го дадете...

Последни вести