четврток, јули 22, 2021

К. Лазаров: Ce oжeнив двaпaти, еднаш за Љубица, еднаш за Maкедонија

Легендарниот Кирил Лазаров не можеше да замисли подобро деби на функцијата селектор на ракометната репрезентација на Македонија затоа што неговите играчи во квалификациите за...

Миркуловски: Ова чудо не смее да остане само добра епизода!

Ова чудо не смее да остане само добра епизода!, порача ракометниот репрезентативец Филип Миркуловски, по синоќешната победа над светскиот првак Данска (33-29) која силно...

Почина легендарниот хрватски ракометар Златко Сарачевиќ

Легендарниот хрватски ракометар Златко Сарачевиќ (59) почина во болницата во Копривница откако му се слоши по победата на Подравка над Локомотива. Хрватските медиуми пишуваат дека...

Кире Лазаров е нов селектор на ракометната репрезентација на Македонија

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров е назначен за нов селектор на националниот тим, објави денеска Ракометната федерација на Македонија. – Ве известуваме...

ОДИМЕ НА СВЕТСКО: Чешка се откажа, Македонија патува за Египет

Тоа што сите со нетрпение го очекувавме се случи – Македонија ќе учествува на Светското првенство во Египет, кое започнува утре. Македонија како прва резерва...

Комити: Да се обединиме заедно и да го спасиме Вардар

Навивачите на Вардар, „Комити“ после подолго време се огласија и тоа со опширно соопштение. Во опширното соопштение тие порачуваат дека ако е потребно и ќе...

СЕХА лига: Вардар го совлада Татран и го обезбеди првото место во групата

Македонскиот ракометен шампион Вардар вечерва во СЦ „Јане Сандански“ го совлада словачкиот тим Татран Прешов со 28:26 и на едно коло до крајот во...

Проектил на Лазаров преку живиот ѕид за победа на Нант во последна секунда (видео)

Екипата на Нант однесе победа кај Шамбери со 29:28 благодарение на Кире Лазаров. Звукот на сирената се огласи при резултат 28:28, меѓутоа Нант доби прекршок...

ОД УТРЕ: Започнува продажбата на сезонски билети на европскиот шампион – АЈДЕ, АЈДЕ, АЈДЕ,...

Стартува приоритетната продажба на билетите за новата натпреварувачка сезона на двоjниот европски шампион. На повеќе од 45 денови од првиот домашен натпревар во групната...

Падна Грција во Струмица – Македонија го совлада јужниот сосед

Македонската ракометна репрезентација ја победи Грција со 27:23 во последниот квалификациски меч за Европското првенство кој се одигра во Струмица, со што го завери...

Последни вести