четврток, јули 22, 2021

Надал нема да учествува на Вимблдон и Олимпијадата

Секогаш е тешко да се донесе таква одлука, но откако го ислушав моето тело и разговарав со тимот, сфатив дека тоа е вистинското. Дваесеткратниот грен...

Името на Рафа Надал повторно поврзано со обвинувања за допинг

Поранешниот претседател на антидопинг агенцијата на Франција, Жан-Пјер Верди изнесе скандалозни обвинувања кон Рафаел Надал. Шпанецот секако важи за еден од најдобрите тенисери во историјата,...

(ВИДЕО) Новак: Дајте ми ракија

Неколку интересни сцени беа во импровизираното студио, каде што гостуваше Новак Ѓоковиќ како шампион на Австралија опен. Сепак, најинтересно беше на крајот кога го прашаа...

Ѓоковиќ по деветти пат го освои Австралија опен

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ е победник на годинашното издание Австралија опен. Србинот до деветтиот трофеј и трет во низа на Грен слемот во...

Роџер Федерер стана првиот жив човек чиј лик ќе се најде на швајцарска монета

Швајцарија од почетокот на идната година ќе започне со производство на монети со ликот на славниот тенисер од земјата Роџер Федерер. Ликот на рекордерот по...

Го симна Ѓоковиќ од тронот: Рафаел Надал се искачи на врвот од АТП листата

Рафаел Надал повторно се најде на врвот од АТП листата, преземајќи го тронот од Новак Ѓоковиќ, кој иако го загуби првото место на официјалната...

(Видео) Солзите на Надал го обиколија светот – Шпанецот по видеото што го виде...

Надал го освои УС Опен совладувајќи го во финалето одличниот Русин Данил Медведев со 3:2 во сетови (7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4). Шпанецот така стигна...

(Видео) Зошто сите го сметаат за луд – Од овој потег публиката занеме, а...

Францускиот тенисер Гаел Монфилс се смета за еден од најголемите “лудаци” на АТП турнејата. Овој епитет го потврди и на турнирот во Хејл, каде што...

(Видео) Ја надмина и Серена – Оваа тенисерка ја има најпровокативната опрема во историјата...

Романската тенисерка Сорана Кирстеа е главна атракција на ВТА турнирот во Нирнберг, Германија. Иако одлично игра на турнирот во Германија, каде стигна до полуфиналето, Кирстеа...

Задникот од Серена Вилијамс пркоси на гравитацијата

Серена Вилијамс уште е една од најдобрите тенисерки на денешницата, а истовремено и една од најдобрите во историјата на женскиот тенис, која...

Последни вести