вторник, јануари 21, 2020

Поранешен фудбалер на Реал Мадрид е поврзан со пукањето врз Дарко Ковачевиќ?

Во Србија излегоа шокантни вести околу нападот врз поранешниот фудбалер на Јувентус и српската репрезентација, Дарко Ковачевиќ. Пред десетина дена Србинот беше нападнат во грчката...

Меси: Ривалството со Роналдо е специјално и ќе се памети засекогаш

Цели десет години двајцата најдобри фудбалери во светот, Лионел Меси и Кристиано Роналдо беа големи ривали како главни ѕвезди на Барселона и Реал Мадрид. Двајцаја...

Каков Роналдо? Видете колку скока Кире Лазаров!

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров и на ова Европско првенство покажа дека е незадржлив за противничките одбрани. Лазаров со години е еден од најдобрите...

Се е спремно за враќање на легендата: Чави ќе седне на кормилото на Барса

Каталонските медиуми пренесуваат дека генералниот директор на Барса, Оскар Грау и спортскиот директор Ерик Абидал имале средба со легендара на клубот, Чави Ернандес. Медиумите тврдат...

Ремек дело: Тони Крос со префинет удар постигна гол од корнер

Со победа на вчерашниот полуфинален дуел со Валенсија, фудбалерите на Реал Мадрид се пласираа во финалето на шпанскиот Суперкуп. Сепак, она по што најмногу ќе...

Дарко Ковачевиќ е застрелан во Атина и се бори за својот живот

Легендарниот српски напаѓач и доскорешен директор на Фудбалската федерација на Србија, Дарко Ковачевиќ е застрелан во Грција и е итно пренесен во болница. Грчките медиуми...

Македонецот Кулушевски покрај Недвед потпиша четиригодишен договор со Јувентус

Дејан Кулушевски од јуни 2020 година е нов фудбалер на Јувентус. Шведскиот репрезентативец со македонско потекло утринава успешно ги мина медицинските прегледи во Јувентус...

Раиола призна дека Реал го сака Погба и проговори за неговата иднина

Иднината на Пол Погба повторно е актуелна тема на Островот и медиумите тврдат дека Французинот може да го напушти Манчестер Јунајтед во зимскиот преоден...

Голман постигна гол од 90 метри (ВИДЕО)

Мексиканскиот голман на Гвадалахара, Хозе Антонио Родригез, познат како Тоњо викендов се прослави со голот за својот тим и тоа од неговиот шеснаесетник. Гостите имаа...

Касиљас: Ќе биде грешка ако ја дадат Златната топка на Роналдо

Кристијано има пет „Златни топки“, но според неговиот поранешен соиграч во Реал Мадрид, би било нелогично ако Роналдо победи и оваа година. – Ван Дајк...

Последни вести