сабота, јануари 23, 2021

Го бара Аргентина: Дали Симеоне ќе си замине од Атлетико?

Аргентинската фудбалска федерација размислува да го покани Диего Симеоне на функцијата селектор на националниот тим, пренесува „Ел Чирингито“. Договорот на 50-годишникот со Атлетико е потпишан...

Роналдо стана првиот човек со 250 милиони следбеници на Инстаграм

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо стана првиот човек со 250 милиони следбеници на Инстаграм. КР7 е огромна светска ѕвезда. Популарноста е голема, а од денеска...

Меси има само една неостварлива желба

Капитенот на Барселона, Лионел Меси, откри во интервју за шпанските медиуми дека има потреба од приватност. Свесен сум и благодарен за поддршката што ја имам...

Пеле му честиташе на Меси: Приказните како нашите стануваат сè поретки во светот на...

Легендарниот Пеле му честиташе на Лионел Меси, кој во саботата го израмни неговиот рекорд, според бројот на голови постигнати во дресот на еден клуб. Меси,...

Уште еден стадион ќе го носи името на Диего Марадона

Стадионот „Унико“ на Гимназија де Ла Плата во иднина ќе го носи името на Диего Армандо Марадона, кој го тренираше овој аргентински прволигаш до...

Роналдо може да се пресели во Манчестер јунајтед, спонзорот на клубот е подготвен да...

Компанијата „Шевролет“, генерален спонзор на Манчестер јунајтед, е подготвена да го финансира трансферот на напаѓачот на Јувениус, Кристијано Роналдо, објави „Auto Esporte“. Португалецот играше за...

Фудбалскиот свет тагува, почина Диего Марадона

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона, денеска починал во својот дом во градот Тигре на 60-годишна возраст. Веста била потврдена за ЕСПН. Како што известуваат...

Почина фудбалската легенда Диего Марадона

Легендата на светскиот фудбал почина денеска како последица од срцев удар, две недели откако беше пуштен од болница каде се лекуваше од крварење во...

Ибрахимовиќ првиот фудбалер во историјата на Милан кој дал гол на осум натпревари по...

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ постигна два гола на синоќешниот натпревар од 8. коло во Серија А против Наполи. Триесет и деветгодишниот Швеѓанец стана првиот...

Ангеловски: На ред е ФФМ да каже дали ќе ја водам репрезентацијата на Европско

Селекторот Игор Ангеловски однесе Македонија на ЕП но сè уште не се започнати преговорите за нов договор. Фудбалската репрезентација на Македонија пред 10 дена го...

Последни вести