сабота, јануари 23, 2021

(Видео) Нешто неверојатно се случи на фудбалски натпревар во Русија!

Исклучително интересна и необјаснива ситуација се случи во третата руска фудбаска лига. Во краткото видео подолу ќе видите како играчот на Волгар, Роман Локтионов постигнува...

Скандал во Лигата на нации: „Судијата ми вети дека ќе свирне два пенала за...

Турција со пораз од Шведска (0:1) испадна од Лигата на нации, но планира да се жали на тоа. Имено, Турција пред своите навивачи изгуби со...

Денот кога Вардар стана шампион на Југославија

Еден од најзначајните датум во историјата на Вардар е токму денеска 14 јуни. Овој датум во 1987 година ќе биде запишан со златни букви...

Славниот голман сакаше да се пофали со скапоцениот „ѕвер“, но сите гледаа „таму долу“...

Голманот на Манчестер Сити се најде во британските медиуми поради само еден детаљ кој предизвика бурни реакции во јавноста.

Неверојатните трансформации на познатите светски фудбалери (Видео)

Ова видео покажува каква неверојатна трансформација имаат најпознатите фудбалери во светот низ годините. Од Меси, бразилецот Роналдо, Марадона, Бекам, Зидан, португалецот Роналдо, познатиот голман Чилаверт,...

Азар искрен пред медиумите: Јас и Модриќ не ја заслужуваме Златната топка

Најдобриот белгиски фудбалер Еден Азар игра феноменално во 2018 година, но сепак смета дека не заслужува да биде избран за најдобар играч во светот,...

ВИДЕО: Фантастично – гол од 90 метри

Пријателскиот меч помеѓу Јордан и Индија доби глобална популарност и внимание, но не од квалитетот на мечот, туку од еден единствен потег. Јордан славеше со...

ЕКСКЛУЗИВНО: Роналдо фатен на дрога

Локални дилери од Марсеј биле фатени во препродажба на дрога која ја нарекле „Кристијано Роналдо“. На социјалните мрежи се објавени фотографии од спакувани кокаин и...

(Видео) Ова тешко дека некогаш ќе се повтори – Пред 31 година Ван Бастен...

Марко ван Бастен беше еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Пред точно 31 година, Холанѓанецот постигна спектакуларен погодок во дуелот со СССР, потврдувајќи го...

ФИФА го укинува едно од најбизарните фудбалски правила

Во последните неколку години ФИФА започна драстично да ги менува правилата во фудбалот, дали на подобро или на полошо – останува да видиме. Последната...

Последни вести