сабота, јануари 23, 2021

Барселона пронајде замена за Луис Суарез

Напаѓачот на Милан, Кшиштоф Пјонтек, може да ја продолжи кариерата во Барселона, објави порталот „Семпре Милан“. Каталонците гледаат во Полјакот замена за напаѓачот Луис Суарез....

Најбаналниот офсајд на сите времиња досуден во Србија

Катастрофалните судиски одлуки се честа тема во светот на фудбалот во изминатите неколку месеци, а најновиот пример за „судиски лакрдии“ се случи во соседна...

Се вика Алекс Коладо, игра за Барселона В и прави попара од противничката одбрана

Типчево прави растур во противничкиот шеснаесетник и ги прави попара противничките одбранбени играчи со потези кои многу наликуваат на оние од Меси, но се...

Барселона го доби првото зимско засилување

Поради недостатокот од квалитет во одбраната, Барселона реши да го „одврзе ќесето“ и да тргне по засилувања. Колумбискиот стопер Џејсон Муриљо денеска го официјализираше...

Бартомеу откри: Нема шанси Нејмар да се врати во Барселона

Претседателот на Барселона Жозеп Марија Бартомеу изјави дека не постојат никакви шанси Нејмар да се врати во каталонскиот клуб и додаде дека во оваа...

Недвед: Има понуди за Дибала, но ќе одлучуваме на раат

Аргентинскиот фудбалер Пауло Дибала е сѐ поблиску до трансферот во Манчестер Јунајтед. Ова го тврди добро информираниот италијански спортски новинар Џанлука ди Марцио кој додава...

Касиљас: Ќе биде грешка ако ја дадат Златната топка на Роналдо

Кристијано има пет „Златни топки“, но според неговиот поранешен соиграч во Реал Мадрид, би било нелогично ако Роналдо победи и оваа година. – Ван Дајк...

На ПСЖ му се заканува исфрлање од Лигата на шампиони

Второто потенцијално кршење на финансискиот ферплеј би можело да резултира со исфрлање на ПСЖ од Лигата на шампиони на УЕФА, објави „Marca“. Францускиот клуб беше...

Азар искрен пред медиумите: Јас и Модриќ не ја заслужуваме Златната топка

Најдобриот белгиски фудбалер Еден Азар игра феноменално во 2018 година, но сепак смета дека не заслужува да биде избран за најдобар играч во светот,...

Жуниор Реис Родригез официјално нов играч на Вардар

Скопје, 25 јануари 2019 (МИА) – Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар го официјализираше првото засилување за зимскиот преоден рок. Бразилскиот интернационалец Леовигилдо Жуниор Реис...

Последни вести