сабота, јануари 23, 2021

(ВИДЕО) Историскиот гол на Пандев номиниран за најубав во баражите од Лигата на нациите

Најзначајниот погодок во историјата на македонскиот фудбал, тој на Горан Пандев за триумф над Грузија, а со тоа и за пласман на Евро 2021,...

Несреќното промашување на Митровиќ кое ја остави Србија без учество на Европското фудбалско првенство...

Со синоќешното завршување на сите бараж мечеви за квалификации на претстојниот европски фудбалски самит, на кои учеството, покрај Македонија, го потврдија Шкотска, Словачка и...

БРАВО МОМЦИ: Македонските фудбалери испишаа историја!

Македонската фудбалска репрезентација за прв пат во својата историја обезбеди учество на едно големо натпреварување. Предводени од капитенот Горан Пандев, “црвено-жолтите“ вечерва во Тбилиси,...

Македонија вечерва игра против Грузија, натпревар за пласман на Европското првенство

Македонската фудбалска репрезентација се наоѓа на еден чекор до пласман на Европското првенство. Избраниците на селекторот Игор Ангеловски вечер во Тбилиси од 18 часот се...

Македонецот Кулушевски покрај Недвед потпиша четиригодишен договор со Јувентус

Дејан Кулушевски од јуни 2020 година е нов фудбалер на Јувентус. Шведскиот репрезентативец со македонско потекло утринава успешно ги мина медицинските прегледи во Јувентус...

Раиола призна дека Реал го сака Погба и проговори за неговата иднина

Иднината на Пол Погба повторно е актуелна тема на Островот и медиумите тврдат дека Французинот може да го напушти Манчестер Јунајтед во зимскиот преоден...

Голман постигна гол од 90 метри (ВИДЕО)

Мексиканскиот голман на Гвадалахара, Хозе Антонио Родригез, познат како Тоњо викендов се прослави со голот за својот тим и тоа од неговиот шеснаесетник. Гостите имаа...

Касиљас: Ќе биде грешка ако ја дадат Златната топка на Роналдо

Кристијано има пет „Златни топки“, но според неговиот поранешен соиграч во Реал Мадрид, би било нелогично ако Роналдо победи и оваа година. – Ван Дајк...

Барса се согласи: Ракитиќ се сели во големиот ривал на Каталонците

Иднината на Иван Ракитиќ сигурно ќе биде „жешка“ тема во зимскиот преоден рок. Хрватскиот плејмејкер не е задоволен од статусот и минутажата која ја добива...

Реал и Јувентус во жестока битка за потписот на Погба!

Реал Мадрид и Јувентус ќе водат жестока битка за Пол Погба, кој очигледно веќе донел одлука да го напушти Манчестер Јунајтед. Неговиот агент Мино Раиола...

Последни вести