сабота, јануари 23, 2021

Видео: Новиот маестрален потег на Мбапе!

ПСЖ синоќа загуби на гостувањето кај „фенерџијата“ Дижон, но мечот повторно го одбележа Килијан Мбапе. Младиот Французин игра во фантастична форма, постигна еден гол и...

Елмас има GPS навигација во копачките – повторно покажа неверојатна мајсторија

Ако некој мисли дека среќата беше пресудниот фактор за неговиот фантастичен мајсторски потег во Неапол пред две недели, Елмас истиот и тоа од многу...

Се вика Алекс Коладо, игра за Барселона В и прави попара од противничката одбрана

Типчево прави растур во противничкиот шеснаесетник и ги прави попара противничките одбранбени играчи со потези кои многу наликуваат на оние од Меси, но се...

Барселона пронајде замена за Луис Суарез

Напаѓачот на Милан, Кшиштоф Пјонтек, може да ја продолжи кариерата во Барселона, објави порталот „Семпре Милан“. Каталонците гледаат во Полјакот замена за напаѓачот Луис Суарез....

Официјално: Роналдињо повторно ќе игра фудбал!

Бразилскиот волшебник повторно ќе излезе на теренот кон средината на октомври. Еден од најголемите во историјата се повлече во 2018 година, но во октомври за...

Комити и Гемиџии со заедничка порака: Македонците никогаш нема да се предадат!

Македонците никогаш нема да се предадат, пишува на транспарентот кој денеска беше истакнат од навивачките групи Комити и Гемиџии на првенствениот фудбалски натпревар меѓу...

Недвед: Има понуди за Дибала, но ќе одлучуваме на раат

Аргентинскиот фудбалер Пауло Дибала е сѐ поблиску до трансферот во Манчестер Јунајтед. Ова го тврди добро информираниот италијански спортски новинар Џанлука ди Марцио кој додава...

(Видео) Ова тешко дека некогаш ќе се повтори – Пред 31 година Ван Бастен...

Марко ван Бастен беше еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Пред точно 31 година, Холанѓанецот постигна спектакуларен погодок во дуелот со СССР, потврдувајќи го...

(Видео) Нешто неверојатно се случи на фудбалски натпревар во Русија!

Исклучително интересна и необјаснива ситуација се случи во третата руска фудбаска лига. Во краткото видео подолу ќе видите како играчот на Волгар, Роман Локтионов постигнува...

Денот кога Вардар стана шампион на Југославија

Еден од најзначајните датум во историјата на Вардар е токму денеска 14 јуни. Овој датум во 1987 година ќе биде запишан со златни букви...

Последни вести