среда, февруари 24, 2021

Официјално: Роналдињо повторно ќе игра фудбал!

Бразилскиот волшебник повторно ќе излезе на теренот кон средината на октомври. Еден од најголемите во историјата се повлече во 2018 година, но во октомври за...

Комити и Гемиџии со заедничка порака: Македонците никогаш нема да се предадат!

Македонците никогаш нема да се предадат, пишува на транспарентот кој денеска беше истакнат од навивачките групи Комити и Гемиџии на првенствениот фудбалски натпревар меѓу...

Недвед: Има понуди за Дибала, но ќе одлучуваме на раат

Аргентинскиот фудбалер Пауло Дибала е сѐ поблиску до трансферот во Манчестер Јунајтед. Ова го тврди добро информираниот италијански спортски новинар Џанлука ди Марцио кој додава...

(Видео) Ова тешко дека некогаш ќе се повтори – Пред 31 година Ван Бастен...

Марко ван Бастен беше еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Пред точно 31 година, Холанѓанецот постигна спектакуларен погодок во дуелот со СССР, потврдувајќи го...

(Видео) Нешто неверојатно се случи на фудбалски натпревар во Русија!

Исклучително интересна и необјаснива ситуација се случи во третата руска фудбаска лига. Во краткото видео подолу ќе видите како играчот на Волгар, Роман Локтионов постигнува...

Денот кога Вардар стана шампион на Југославија

Еден од најзначајните датум во историјата на Вардар е токму денеска 14 јуни. Овој датум во 1987 година ќе биде запишан со златни букви...

„Земјотрес“ во Шпанија: Гризман се договори со Барселона

Францускиот репрезентативец и еден од најдобрите играчи во Примера, но и во Европа, Антоан Гризман на лето сигурно ќе го напушти Атлетико...

Арсенал има „пеколен“ план – носи две големи ѕвезди на „Емирати“

Независно дали ќе се пласира во Лигата на шампиони, или не, Арсенал на лето е спремен да прави вистинска реконструкција на тимот...

Славниот голман сакаше да се пофали со скапоцениот „ѕвер“, но сите гледаа „таму долу“...

Голманот на Манчестер Сити се најде во британските медиуми поради само еден детаљ кој предизвика бурни реакции во јавноста.

Одличен и на фудбалскиот терен: Ѓоковиќ го задева Кристиано Роналдо

Освен што е најдобар во светот на тениските терени, Новак Ѓоковиќ на дело покажа дека одлично „барата“ и со фудбалската топка.

Последни вести