сабота, јануари 23, 2021

Натпреварот ПСЖ – Монпелје одложен поради протестите на „жолтите елеци“

Натпреварот од 17. коло од Француското фудбалско првенство помеѓу ПСЖ и Монпелје закажан за 8 декември е одложен. Од Лига 1 објавија дека одлуката била...

Барселона, Јувентус или Манчестер Сити – каде е излезот за Иско?

Откако Сантијаго Солари беше назначен за нов тренер на Реал Мадрид, шпанскиот репрезентативец Иско не стартуваше во ниту еден од натпреварите на актуелниот европски...

ФИФА воведува ново правило: Се ограничува бројот на позајмени фудбалери

Светската куќа на фудбалот (ФИФА) има намера во иднина да го ограничи бројот на фудбалери кои еден клуб може да ги испрати на позајмица....

На Модриќ му се избројани деновите во Реал Мадрид, пишуваат шпанските медиуми

Лука Модриќ е упатен кон излезот од Реал Мадрид, пишува каталонскиот весник „Sport“. Хрватскиот играч за врска на стартот на сезоната не е ни сенка...

Најбаналниот офсајд на сите времиња досуден во Србија

Катастрофалните судиски одлуки се честа тема во светот на фудбалот во изминатите неколку месеци, а најновиот пример за „судиски лакрдии“ се случи во соседна...

Косово противник на Македонија во полуфиналето од Лигата на нации

Скопје, 21 ноември 2018 (МИА) – Репрезентацијата на Косово е ривалот на Македонија во полуфиналето од фудбалската Лига на нации. Ова е епилогот по завршувањето...

ВИДЕО: Фантастично – гол од 90 метри

Пријателскиот меч помеѓу Јордан и Индија доби глобална популарност и внимание, но не од квалитетот на мечот, туку од еден единствен потег. Јордан славеше со...

Скандал во Лигата на нации: „Судијата ми вети дека ќе свирне два пенала за...

Турција со пораз од Шведска (0:1) испадна од Лигата на нации, но планира да се жали на тоа. Имено, Турција пред своите навивачи изгуби со...

Роналдо го обвини Реал дека води кампања против него

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека неговиот поранешен клуб Реал Мадрид влијае во УЕФА за кампањата која наводно се води против него. Според...

Азар искрен пред медиумите: Јас и Модриќ не ја заслужуваме Златната топка

Најдобриот белгиски фудбалер Еден Азар игра феноменално во 2018 година, но сепак смета дека не заслужува да биде избран за најдобар играч во светот,...

Последни вести