среда, февруари 24, 2021

Најбаналниот офсајд на сите времиња досуден во Србија

Катастрофалните судиски одлуки се честа тема во светот на фудбалот во изминатите неколку месеци, а најновиот пример за „судиски лакрдии“ се случи во соседна...

Косово противник на Македонија во полуфиналето од Лигата на нации

Скопје, 21 ноември 2018 (МИА) – Репрезентацијата на Косово е ривалот на Македонија во полуфиналето од фудбалската Лига на нации. Ова е епилогот по завршувањето...

ВИДЕО: Фантастично – гол од 90 метри

Пријателскиот меч помеѓу Јордан и Индија доби глобална популарност и внимание, но не од квалитетот на мечот, туку од еден единствен потег. Јордан славеше со...

Скандал во Лигата на нации: „Судијата ми вети дека ќе свирне два пенала за...

Турција со пораз од Шведска (0:1) испадна од Лигата на нации, но планира да се жали на тоа. Имено, Турција пред своите навивачи изгуби со...

Роналдо го обвини Реал дека води кампања против него

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека неговиот поранешен клуб Реал Мадрид влијае во УЕФА за кампањата која наводно се води против него. Според...

Азар искрен пред медиумите: Јас и Модриќ не ја заслужуваме Златната топка

Најдобриот белгиски фудбалер Еден Азар игра феноменално во 2018 година, но сепак смета дека не заслужува да биде избран за најдобар играч во светот,...

На ПСЖ му се заканува исфрлање од Лигата на шампиони

Второто потенцијално кршење на финансискиот ферплеј би можело да резултира со исфрлање на ПСЖ од Лигата на шампиони на УЕФА, објави „Marca“. Францускиот клуб беше...

Марадона: Мурињо е најдобриот, сакам да учам од него

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона изјави дека менаџерот на Манчестер Јунајтед е неспоредлив меѓу тренерите и планира да го посети „Олд Трафорд“ за да...

Последни вести