недела, септември 22, 2019

Поради бујните гради: Гавазова прави прекршок додека вози ама кој полицаец би ја казнил...

Фолк пејачката Сузана Гавазова е една од оние жени кои одлично се снаоѓаат зад воланот, а со професија каква што ја има таа, едноставно...

Доктор Симона Поповска зголеми многу туѓи усни, но дали претера со своите?! (фото)

Откако стана дипломиран медицинар, пејачката и докторка Симона Поповска специјализираше на Клиниките во Скопје, но паралелно со тоа реши да си го пополни времето...

Ирена Спировска во гипс: Водителката настрада на Маврово (фото)

ТВ водителката Ирена Спировска се здоби со скршеница на раката која сега е во гипс. Незгодата се случила на Маврово додека таа и нејзиниот партенер...

Катарина Ивановска славеше роденден – еве колку години наполни македонската убавица (фото)

По неколкуте летни дестинации покрај море каде што отпатува, манекенката Катарина Ивановска се стационираше во Скопје, но за тоа имаше убава причина. Имено, таа во...

Наскоро ново продолжение на забавно-музичкото шоу „Дајте музика”

После точно 27 години, се снима ново продолжение на едно од најпопуларните и најуспешните детски серијали од деведесеттите години, забавно-музичкото шоу „Дајте Музика“. По речиси...

„Дијамант за моето богатство“ – Македонски музичар ја запроси саканата (ФОТО)

Македонскиот хармоникаш од групата Маестро, Војче Петрушев со дијамантски прстен ја побарал за жена својата долгогодишна партенрка. Дијамант за моето богатство, Мони Петрушевска, напишал музичарот...

Се соблече и Андреј од групата „ДНК“ – тој позираше полугол, со мотика во...

Андреј Ѓорѓиески од популарното дуо „ДНК“ се сликаше на нива со мотика во рака, па порача дека „ракија без зелка не иде“. На сликата што...

Му пристигаа 101 ружа, па му пееше пола српска естрада- Боки 13 утре ќе...

Топ тема во сите медиуми во Македонија, но се погласни и во регионот е изнудувањето на рекет од страна на Боки 13 од бизнисменот...

Антониа Гиговска во прегратка на Ацо Пејовиќ, многумина ја критикуваа поради еден детаљ, а...

Македонската „Пинк ѕвездичка“, Антониа Гиговска, е актуелна во домашните и регионалните мредиуми откако пееше како придружен вокал за првата песна на Луна Ѓогани насловена...

Кристина за разводот од Кајмакоски: Бев во депресија по разделбата

Македонската манекенка Кристина Димитријевска од Тетово, поранешна Мис на Македонија и поранешна сопруга на поп пејачот Даниел Кајмакоски, конечно се огласи во јавноста за...

Последни вести