четврток, јули 22, 2021

ФОТО: Алачки и нејзината ќерка готвеа заедно пред камерите – споделија спцијален рецепт со...

Македонската пејачка и водителка Адријана Алачки со години ја води емисијата „Вкусот на традицијата“ во која се готвинајчесто традиционална македонска храна. Овој пат таа пред...

Тинејџерската тв-серија „Гласна куќа“ ќе биде задолжителна и за родителите

Модерната македонска тинејџерска телевизиска серија „Гласна куќа“ која ќе почне да се емитува во крајот на октомври на националната телевизија „24“ освен за тинејџерите,...

Симона Попоска открива интима: „Сакам кога ме чешкаат“ (ФОТО)

Македонската пејачка Симона Попоска, покрај естрадната кариера студираше медицина и стана лекар, иако белиот мантил го носи само во еден од најпознатите центри за...

Поради бујните гради: Гавазова прави прекршок додека вози ама кој полицаец би ја казнил...

Фолк пејачката Сузана Гавазова е една од оние жени кои одлично се снаоѓаат зад воланот, а со професија каква што ја има таа, едноставно...

Доктор Симона Поповска зголеми многу туѓи усни, но дали претера со своите?! (фото)

Откако стана дипломиран медицинар, пејачката и докторка Симона Поповска специјализираше на Клиниките во Скопје, но паралелно со тоа реши да си го пополни времето...

Ирена Спировска во гипс: Водителката настрада на Маврово (фото)

ТВ водителката Ирена Спировска се здоби со скршеница на раката која сега е во гипс. Незгодата се случила на Маврово додека таа и нејзиниот партенер...

Катарина Ивановска славеше роденден – еве колку години наполни македонската убавица (фото)

По неколкуте летни дестинации покрај море каде што отпатува, манекенката Катарина Ивановска се стационираше во Скопје, но за тоа имаше убава причина. Имено, таа во...

Наскоро ново продолжение на забавно-музичкото шоу „Дајте музика”

После точно 27 години, се снима ново продолжение на едно од најпопуларните и најуспешните детски серијали од деведесеттите години, забавно-музичкото шоу „Дајте Музика“. По речиси...

„Дијамант за моето богатство“ – Македонски музичар ја запроси саканата (ФОТО)

Македонскиот хармоникаш од групата Маестро, Војче Петрушев со дијамантски прстен ја побарал за жена својата долгогодишна партенрка. Дијамант за моето богатство, Мони Петрушевска, напишал музичарот...

Се соблече и Андреј од групата „ДНК“ – тој позираше полугол, со мотика во...

Андреј Ѓорѓиески од популарното дуо „ДНК“ се сликаше на нива со мотика во рака, па порача дека „ракија без зелка не иде“. На сликата што...

Последни вести