петок, април 3, 2020

Жељко Бебек заедно со неговиот бенд на 28 и 29 март настапува во Македонската...

Жељко Бебек конечно со својот бенд ќе настапи во Скопје, со два концерта, во Македонската филхармонија, на 28-ми и 29-ти март. Легендарниот Бебек со...

Објавена целосната верзија на насловната песна од новиот филм за Џејмс Бонд

Били Ајлиш авторски и изведувачки ја потпишува насловната песна од новото продолжение на франшизата за тајниот агент 007. Едновремено, таа е најмладиот изведувач кој...

„Златна Бубамара на популарноста“ на 27 февруари

Во духот на слоганот за оваа година „Нема Правда , има Бубамара“ манифестацијата најави дека ќе се одржи на 27 февруари и го промовираше...

„Циганко мала“-нова песна и спот на Жаре Бербер

Жаре Бербер е повторно актуелен со нова песна и спот. Станува збор за песната „Циганко мала“, чиј автор е Горан Јовановиќ –Топче, а аранжманот...

Кога зрелоста се цени: Суперхикс добија свои восочни фигури! (ФОТО)

Суперхикс се на македонската музичка сцена од минатиот век. Имаат направено преку 200 концерти во најмалку 20 до 30 земји низ Европа. На толку...

НИКОГАШ СЕВЕРНА: Лозано во одбрана на Македонија, го коригираше водителот за „Северна“ (ВИДЕО)

Македонскиот поп-пејач Влатко Лозаноски уште еднаш се стави во служба на Македонија и македонскиот народ, овој пат на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020 во...

Познато е кој ќе ја претставува Македонија годинава на Евровизија

Пејачот Васил Гарванлиев ќе биде македонскиот претставник на овогодишната Евровизија во Холандија. Песната допрва ќе се избира. Васил е познат на македонската сцена повеќе години. Го паметиме...

Влатко Миладиновски по хитот „Велат не нема“, новата година ја започнува со промоција на...

Нашиот популарен пејач на народна музика Влатко Миладиноски, новата година ја започнува со промоција на нов спот, овој пат за темата „Се вратив сине“. Спотот...

Инспектор Томе – „Бајат лебец“

Инспекторот Томе од „Преспав“ (Горан Стојаноски) со преработка на „Буџав лебац“ од С.А.Р.С. на новогодишното издание од популарната македонска телевизиска серија. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=501R68A7WL4&w=690&h=415]

Црна Гора се повлече од „Евровизија“, Косово чека покана

До одржувањето на следното издание на Евровизија останаа уште неколку месеци но подготовките за истото веќе се во тек. Во Холандија не се зборува многу...

Последни вести