понеделник, мај 27, 2019

Тони Зен промовираше нов албум

Во МКЦ хип хоп артистот Тони Зен го промовираше својот шести по ред албум со наслов „Од изворот на изборот“. Пред повеќе стотици гости,...

ФОТО: Направи хаос на сцената и победи на Евровизија- Руслана денес изгледа вака

Во 2004-та година кога настапи на Евровизија, Руслана сите ги освои со убавината и доби награда за најфотогенично лице. Со нејзината песна „Wild dance” ја...

По настапот на Мадона на Евровизија сите „удрија” по неа дека фалширала- Таа конечно...

Кралицата на поп-музиката, Мадона, настапи на Евровизија како специјален гостин, а по нејзиниот настап следеа лавина коментари по Твитер и социјалните мрежи дека лошо...

По собирање на емоции: Тамара детално проговори за искуството на Евровизија, се чувствува како...

Тамара: Отидовме, видовме, победивме – се чувствуваме како победници Отидовме, видовме, победивме. Ова е резултат на тимска работа, многу љубов и посветеност, рече Тамара Тодевска...

(ВИДЕО) Победничката песна на Евровизија крие вистинска љубовна трагедија на пејачот

Победникот на Евровизија 2019 година, Холанѓанецот Данкан Лоренс ги воодушеви сите со својата песна и настап на шоуто во Тел Авив, Израел. Песната разбуди емоции...

„Луѓето бараат летови за во Скопје во мај 2020, и додека вие зборувате за...

Светскиот медиум Би-Би-Си кој преку својот Твитер акаунт го опишуваше секој настап и случување на Евровизија имаше и свои коментари во врска со нашата...

Социјалните мрежи вријат: Еве зошто дијаспората не гласала на Евровизија и еве каде ќе...

Социјалните мрежи денеска се преполни со фотографии, постови и статуси посветени на одличниот настап на Тамара Тодевска со песната „Proud“. На социјалните мрежи по разочарувањето...

Србите лути: Го имаме првиот скандал на Евровизија!

Јонида Малиќи, претставничка на Албанија на Евроонг, за време на поединечното претставување на земјите учеснички на Евровизија, со рацете покажа „двоглав орел“, симбол на...

„Некст тајм“ го објавија документарецот за „Нешто ќе те питам бабо“ (ВИДЕО)

Кон крајот на март годинава, дуото „Некст тајм“ го промовираше својот најнов проект „Нешто ќе те питам бабо“, а сега имаме можност да ја...

Балканот на нозе: Еве што и порача Карлеуша на Тамара Тодевска, по што Шерифовиќ...

Целиот регион денеска зборува за одличниот настап на нашата претставничка на Евровизија Тамара Тодевска. Таа со песната „Proud“ вчеравечер се претстави пред Европа и како...

Последни вести