четврток, ноември 14, 2019

Видео: Брена не издржа и го удри новинарот

Лепа Брена реагираше бурно кога слушна новинарско прашање на кое очигледно не сакаше да одговори. Имено, за време на снимањето на шоуто „Прес претрес“, што...

Бидејќи ти си принцеза: Богдана, снаата на Цеца ја прослави моминска вечер

Богдана, која наскоро ќе стапи во брак со синот на Цеца Ражнатовиќ ја прослави моминската вечер.Заедно со најблиските другарки таа се забавуваше цела вечер...

Бајага веќе не ја пее „Пада Влада“: Таа песна ја сакаат политичарите само кога...

Легендарниот српски музичар Бајага вели дека повеќе не ја изведува песната „Пада Влада“ бидејќи често е злоупотребувана од политичарите. Таа песна, вели Бајага политчарите сакаат...

Оваа жена никогаш не престанува со изненадувања: Новиот изглед на Џенифер Лопез буди воздишки...

Џенифер Лопез очигледно е кралица во многу разни области во својот живот. Таа е мајстор за танцување, иконска пејачка и актерка, а изгледот го...

Фустан кој не остава простор за фантазија: Приказната на жената која го носи е...

Трансродната актерка Лавред Кокс ги засенила сите на црвениот тепих на премиерата на филмот „Charlie’s Angel“ во Лос Анџелес. 47-годишната ѕвезда на серијата „Orange Is...

ФОТО: Ана Николиќ и Вергара носеа необична чанта – чини 2.100 евра, а изгледа...

Познатата српска пејачка Ана Николиќ и најдобро платената телевизиска актерка Софија Вергара не можеа да одолеат на чантата „The Pouch" од италијанската модна куќа...

Позираше без облека, украсена со накит: Фановите збеснаа поради овој детаљ, се сомневаат во...

Сестрите Кардашијан повторно се појавиле во кампањата за новата дијамантска линија на KKW парфемите. Ким, Клои и Кортни Кардашијан позирале за новата линија парфеми “KKW...

Марија Шерифовиќ дефинитивно ги напушта „Ѕвездите на Гранд“: „Време е да се одморам“

Српските медиуми пишуваа дека Марија Шерифовиќ нема да биде дел од овагодинешната сезона на „Ѕвездите на Гранд“. Пејачката иако се размислуваше дали да биде дел...

Фолкерот направи забава за паметење: Лукас славеше, па заспа на сопствениот роденден

Викендот што помина познатиот српски пејач Аца Лукас организираше забава во еден познат ресторан во Белград по повод својот роденден. На роденденската забава биле поканети...

Долго време ја чуваше во семејниот албум: Цеца сподели фотографија од Аркан и Вељко

Цеца Ражнатовиќ иако долги години е вдовица не заборава на својот сопруг. Па така, на социјалните мрежи реши да сподели фотографија која долго време...

Последни вести