недела, септември 22, 2019

За него никој не знаел: Синот на Шабан си пукал во глава, оставил потресно...

Откако кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ трагично го изгуби животот, се дозна дека минатата година наводно неговиот вонбрачент син кој никогаш не го...

ФОТО: Мекици за малата Кира- Катерина сподели како изгледа прославата

Македонската манекенка Катарина Ивановска се породи, а веста прва на социјалните мрежи ја објави пејачката Тамара Тодевска. Вечерва најблиските се собраа на мекици, да го...

Не дај Боже на никого да не му се случи тоа што ми се...

После пола година од смртта на пејачот Шабан Шаулиќ за српските медиуми душата ја отвори неговата вдовица Гордана Шаулиќ. Раната која ја носи по неговата...

Вакво понижување предизвикува физичка болка: Најзгодното момче во Холивуд дознало дека се разведува на...

Неодамна како бомба одекна веста дека еден од најпознатите холивудски парови се разведува и тоа после неколку месеци брак. Имено, точка на својот однос ставија...

Се породи Катарина Ивановска- на свет донесе ќеркичка

Македонскиот модел со светска кариера Катарина Ивановска по втор пат стана мајка. Веста на Инстаграм ја сподели пејачката Тамара Тодевска. Македонската убавица доби ќерка која...

Ја прекрил тетоважата со нејзиното име и ја изневерувал со кој стигнел- ова е...

Фудбалерот Огнен Врањеш официјално се разведе од својата сопруга Даниела по 15 годишна врска. Тие во брак беа шест години додека останатото време беа во...

Понекогаш плачам тајно поради тоа што немам деца

Неговата животна приказна апослутно никого не може да остави рамнодушен. Подеми и падови, порази, изгубена љубов, професионални успеси, трнлив пат и вротглаво возење по...

Позната порноактерка пронајдена мртва во својот дом

Ѕвездата на филмовите за возрасни, Џесика Џејмс почина на 40-годишна возраст. Aмериканката актерка и модел била пронајдена во бесвесна состојба од страна на нејзиниот...

Новак Ѓоковиќ не се срами од работа- ги засука ракавите и откопуваше компири, па...

Светски познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ на својот Фејсбук профил сподели фотографии кои изненади многумина фанови ширум светот. Имено тие не ни можат да замислат дека...

Карлеуша поради огромниот шлиц едвај излезе од колата- а за тоа што го видоа...

Иако денеска веќе во целиот регион залади, српската пејачка Јелена Карлеуша немаше проблем со летната гардероба која ја промовираше доаѓајќи на снимањето на „Ѕвездите...

Последни вести