четврток, јули 18, 2019

Се здебели 15 килограми, но изгледа подобро од било кога: Ријана позира во секси...

Ријана својата нова колекција ја прилагодила за жени со различни конфекциски броеви, а проговорила и за својот впечатлив моден стил.

Протекоа скандалозни детали од свадбата на годината

Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио минатата недела, која многумина ја нарекоа свадба на годината, но гламурозна забава на која имаше околу петстотини...

Кумот откри дека Шабан не сакал да оди во Германија – од неговите зборови...

Шабан Шаулиќ, кралот на народната музика почина непосредно по сообраќајната несреќа во неделата наутро на автопат во Германија. Од автомобилот кој го удри пијан...

Српска пејачка го „улови“ Џони Деп: Токму вака го замислував

Пејачката Катарина Каја Остојиќ ги воодушеви своите следбеници на Инстаграм кога се пофали со фотографијата на која позира со холивудкста ѕвезда Џони Деп. Еве го…Херојот...

Таман помислија дека се облекла нормално, ги видоа нејзините чевли: Лејди Гага повторно шокира...

Заштитен знак на Лејди Гага е театралноста и екстраваганцијата. Така беше и на нејзиното последно појавување. Сите очекуваа нешто чудно во нејзиниот изглед и почнаа да...

Како да е падната од друга планета: Еве што споделува девојката на Роналдо на...

Кристијано Роналдо и Јувентус вчера испаднаа од Лигата на Шампионите, а светот ова деноноќие навистина нема милост кон нив.

Тамара ги откажа настапите во Охрид и Прилеп: Грешката при пеење на химната прерасна...

Тамара Тодевска ги откажува своите настапи закажани за во Охрид и Прилеп. Оваа нејзина одлука следува откако наиде на остри реакции од јавноста бидејќи...

Колку наплаќа Петар Грашо за да ви испее само една песна на свадба

Хрватскиот пејач Петар Грашо нема проблем со тоа да запее на нечија свадба, но сè има цена. Тој изминатиот викенд со песна...

Таа е најубавата жена на светот според „People“

Познатото списание „People“ ја прогласи актерката Џенифер Гарнер за најубава жена на светот за 2019 година.

ФОТО: Сека веќе не изгледа вака – Со новата коса сите и рекоа дека...

Сека Алексиќ ја промени својата фризура и сподели фотографии на Инстаграм, а многумина ја споредија со Џеј Ло. - „Ми личиш на Џеј Ло од...

Последни вести