четврток, јули 18, 2019

Социјалните мрежи горат: 20-годишната манекенка Софија ги покажа облините во минијатурно бикини(ФОТО)

Софија Ричи (20) заедно со нејзината другарка Кајли Џенер (21) заминаа на одмор на една раскошна дестинација, од каде што со неколку секси фотографии...

Откриена тајната мисија на Џорџ Клуни: За Анистон и Пит изнајмил приватна вила, што...

Поминаа 14 години од разводот на Бред Пит и Џенифер Анистон, но изгледа на нивниот заеднички пријател, Џорџ Клуни, тоа ништо не му значи,...

ФОТО: Првата дама на Франција се соблече во костим за капење – сите ги...

Првата дама на Франција важи за стилска икона, а што се случува кога таа ќе се соблече во костим за капење? Контроверзната врска со 25...

Зумбул- ага не засмејуваше сите, а сега изгледа како вситиснки заводник (ВИДЕО/ФОТО)

Зумбул Ага од Султан Сулејман сите го паметиме по неговата улога, а денес актерот Селим Бајрактар изгледа непрепознатливо. Надвор од сериите и улогите, тој е...

ВИДЕО: Дани Алвез го прифати предивикот, но наместо со нога капачето го отвори со...

Бразилскиот фудбалер Дани Алвез деновиве одмара со својата девојка Јоана Санс, па го прифати предизвикот со отварање на шише, но тој се одлучи да...

Михаил Корубин: Со Каролина се разбираме со поглед

Ја делиме уметноста заедно, нема слика која и ја немам покажано пред да ја завршам. Каролина има одлично око и често знае да се фати...

ФОТО: „Престани да бидеш ретардирана и направи вечера“ – синот на Цеца со јасна...

Вељко Ражнатовиќ на својата вереница Богдана Родиќ често на друштвените мрежи ѝ посветува цитати, песни, но овој пат објавил смешна приказна и ја означил...

На денот на кој би требала да се радува, Елена Ристеска цел ден плачеше:...

Елена Ристеска по баладата „Снаге за крај“, дуетите со српската пејачка во подем Данијела Кариќ („Срца се погреше“) и рускиот колега Кирил („Суперстар“), ја...

Во стилот на педесеттите: Кејт блескаше на Вимблдон (ФОТО)

Војвотката Кејт Мидлтон блескаше во свечената ложа од финалето на Вимблдон меѓу Ѓоковиќ и Федерер. Таа во придружба на принцот Вилијам се појави во...

Познатата македонска пејачка вторпат стана мајка

Пејачката и водителка Бојана Атанасовска, сега Скендеровски, вторпат стана мајка. Убавата вест ја сподели со фановите на социјалните мрежи. – Добредојде Ѓорѓи! Те сакам! –...

Последни вести