недела, септември 22, 2019

ВИДЕО: ЈАНА, првата македонска Јутјуберка, го скрши мразот!

ЈАНА е првата македонска Јутјуберка која го скрши мразот и започна да ги снима на македонски јазик своите авантури за целиот свет. Станува збор за...

Омилената актерка на многумина ја немаше цели 6 години: Причината поради која се повлече...

Рене Зелвегер отворено зборуваше за тешките години кои се зад неа во големото интервју за „Ред магазин“, истакнувајќи дека се чувствувала мрачно и тажно,...

Божиќен трејлер среде лето: Овој филм со нетрпение го очекуваме (ВИДЕО)

На некои не им е дојдено до божиќни филмови во август, а други пак со нетрпение ја очекуваат ладната, празнична сезона. Деновиве излезе трејлерот за...

Пит и ДиКаприо: „Светот околу нас се менува, а ние не се вклопуваме тука“

„Понекогаш ќе направевме нешто, а тој ќе бараше да го повториме уште еднаш. На нашето прашање зошто, целата екипа ќе извикнеше: Затоа што сакаме...

Откриена мистеријата: Вака изгледа познатата „мама две чевли“ од Том и Џери (ФОТО)

Том и Џери е еден од најпознатите цртани филмови во историјата. Првата епизода е емитувана во 1940 година. Покрај мачката и глушецот, во цртаниот се...

Се појави трејлер за руската верзија на серијата „Чернобил“

Руската државна телевизија ќе ја емитува драмата за чернобилската катастрофа, која ќе биде многу поразлична од таа на „Ејџ-би-о“. Иако сè уште не се објавени...

Колку чинат неколку секунди во Џејмс Бонд филмовите?

Сите знаат дека интернационалниот агент, Џејмс Бонд сака мартини. Но, Хајнекен сака да знаете дека тој исто така некогаш ужива и во пиво, а...

Откриена вистината за тоа што се случувало во една од најсексапилните сцени во историјата...

Овој костим за капење влезе во легендите и ден денеска се смета за еден од најзапамтените бикини во историјата на филмската уметност. Во историјата на...

Во стилот на Чак Норис: Згодниот Џејсон со потег за кој сите зборуваат, кој...

Холивудскиот заводник кој е обожуван од страна на жените ширум светот, “опасниот” Џејсон Статам во стилот на Чак Норис. Тој е во одлична форма, а...

Почина Макс Рајт, познат по серијата „Алф“

Глумецот Макс Рајт, најпознат по уло­га­та на Ви­лијам Та­нер во ТВ-серијата „Алф“, по­чи­на в­че­ра на 75-го­диш­на воз­раст во Ка­ли­фор­нија. Танер ја из­гу­бил бит­ка­та со лимфом,...

Последни вести