среда, јули 17, 2019

Откриена вистината за тоа што се случувало во една од најсексапилните сцени во историјата...

Овој костим за капење влезе во легендите и ден денеска се смета за еден од најзапамтените бикини во историјата на филмската уметност. Во историјата на...

Во стилот на Чак Норис: Згодниот Џејсон со потег за кој сите зборуваат, кој...

Холивудскиот заводник кој е обожуван од страна на жените ширум светот, “опасниот” Џејсон Статам во стилот на Чак Норис. Тој е во одлична форма, а...

Почина Макс Рајт, познат по серијата „Алф“

Глумецот Макс Рајт, најпознат по уло­га­та на Ви­лијам Та­нер во ТВ-серијата „Алф“, по­чи­на в­че­ра на 75-го­диш­на воз­раст во Ка­ли­фор­нија. Танер ја из­гу­бил бит­ка­та со лимфом,...

Неговата приказна ќе ве наежи: Ѕвездата од серијата „Чернобил“ со потресна исповест- член од...

Актерот Алекс Фернс кој овие денови е популарен лик од серијата „Чернобил“ кој глуми работник за ископување на јаглен тврди дека има вистински трауми...

Експлозии при снимањето на „Бонд 25“, неколку повредени

Три силни експлозии одекнаа при снимањето на најновиот, 25. филм за Џејмс Бонд, во коишто повредени се неколку членови од филмската екипа и има...

Серијата на „Ејџ-би-о“ предизвика туристички бум во Чернобил

Успехот на американската телевизиска мини-серија во продукција на „Ејџ-би-о“, чија тема е најголемата светска нуклеарна катастрофа во Чернобил, го зголеми бројот на туристи кои...

Оваа убавица требало да глуми во „50 нијанси сива“, но еве зошто одбила

Телевизиската и филмска ѕвезда Емилија Кларк ја одбила главната улога во филмот „50 нијанси сива“ поради сцените со голотија и секс. -Последен пат кога бев...

Оваа вест ќе ги израдува фановите на „Хари Потер“

Џеј Кеј Роулинг следниот месец ќе објави четири нови електронски книги од едицијата „Хари Потер“, нудејќи им на фановите шанса „да навлезат подлабоко во...

Нема да верувате колкави суми на пари заработија актерите од „Игра на престолите“

Хит-серијата „Игра на престоли“ заврши, но впечатоците сè уште не стивнуваат. Порталот „Брајт сајд“ објави листа на глумците кои најмногу заработија од неа вкупно. Листата...

Синот на Аркан застана на ТРОНОТ во популарната серија „Игра на тронови“ (ФОТО)

Познатиот водачна на паравоената формација „Арканови Тигри“, Жељко Ражњатовиќ Аркан, после агресијата на НАТО и војната на КОсово, се обидел да избега од Милошевиќ...

Последни вести