петок, април 3, 2020

Дали филмот на Барак Обама ќе му го земе Оскарот на „Медена земја“

Американска фабрика“ (American Factory) во режија на Стивен Богнар и Џулија Рајхарт е документарец за кинеска компанија за производство на автостакла (Fuyao) која работи...

Веќе не се фарба: Како навистина изгледа Сталоне на 73 години

Силвестер Сталоне на „Инстаграм“ се пофали со новиот изглед. Актерот реши првпат на 73 години да го покаже вистинскиот изглед, без обоена коса, а...

(Фото) Медените пристигнаа во Холивуд – Дикаприо стои до Тамара Котевска

Во „Долби театарот“ вчера се одржа традиционалниот оскаровски ручек со сите номинирани годинава. Секако, меѓу нив беше и екипата од Медена земја. Првите фотографии ги...

Не е фаворит: Доколку се обложите дека „Медена земја“ ќе добие Оскар за 50...

Регионаланата обложувалница „Моцарт“ ги објави квотите за овогодинешниот Оскар.Она што за нас е најинтересно е колкави се шансите „Медена земја“ да добие Оскар. Според...

Џејми Ли Кертис воодушевена од „Медена земја“: Совршен филм за овој момент!

Американската актерка Џејми ли Кертис преку „Твитер“ исрати пофалби за македонскиот филм „Медена земја“, нарекувајќи го совршен за овој момент. Колку совршен филм за овој...

„Дедо и внук“, новиот македонски филм кој ќе ве расплаче

„Дедо и внук“ е нов македонски игран филм, кој од вечерва ќе биде на редовен кино репертоар во Cineplexx во рамките на Балканскиот филмски...

На „Преспав“ му дојде крајот, а еве го и нивниот одговор на барањето за...

Со 20-та епизода насловена „Лицитација“, заврши и 4-та сезона на македонскиот ситком „Преспав“. Во последната и доста возбудлива епизода, пансионот пропадна поради неплатениот кредит на...

Мрачните тајни кои се кријат зад цртаните на Дизни, сигурно не сте ги знаеле...

Сите уживаме во цртаните на Дизни. Веселите песни, интересните ликови и нивниот среќен крај нè тераат да ги гледаме одново и одново. Но, дали ги...

„Медена Земја“ номинирана за Оскар во две категории

Македонскиот филм „Медена земја“ успеа да добие две номинации за претстојните Оскари – за најдобар документарен филм и за најдобар странски филм. Номинациите беа објавени...

Сите номинации за годинашниот „Оскар“

Американската филмска академија ги објави номинациите за престижната награда „Оскар“, чие 92. свечено доделување ќе се случи на 9 февруари. Годинешните доделувања ќе се...

Последни вести