недела, април 5, 2020

Објавени првите снимки од „Аватар 2“

На Саемот за потрошувачка електроника 2020 во Лас Вегас, режисерот Џејмс Камерон ги претстави првите снимки од продолжението на неговиот филмски хит „Аватар“ од...

ГИ ОТЕПА! Слушнете и погледнете како Рики Џервејс му го плесна во лице на...

Комичарот Рики Џервејс кој оваа година беше водител на церемонијата за доделување на филмските награди „Златен глобус“ одржа воведен говор во кој распали по...

Бред Пит „добитен“, реакцијата на Анистон – бесценета: Доделени 77. награди Златен глобус

Дефинитивно воената драма за Првата светска војна „1917“ и „Беше еднаш во Холивуд“ се апсолутни победници на овогодинешното доделување на 77. по ред Златни...

„Медена земја“ останува во борба за престижниот Оскар во две категории

Македонскиот филм „Медена земја“ останува во трка за номинација за официјална конкуренција за најпрестижната филмска награда, американскиот „Оскар“, во две натпреварувачки категории. Како што соопшти...

Нема да ја познаете: Куќата во која се снимаше „Сам дома“ – 30 години...

Поминаа речиси 30 години од снимањето на славната божиќна семејна комедија „Сам дома“. Денес, 30 години подоцна, куќата во која беше снимен овој филм...

Очајна заработка на кинескиот пазар: Зошто Кинезите не го сакаат „Star Wars“?

Додека обожавателите на „Star Wars“ ширум цел свет со денови чекаа во редови за премиерното прикажување на „Star Wars: The Rise of Skywalker“, во...

Ова се најочекуваните филмови за 2020 година

Светската база за филмски податоци ИМДБ објави список од најочекувани 10 филмови за наредната 2020 година. Топ листата, се чини, е во знакот на...

Официјално потврдено: „Матрикс 4“ во претпродукција

Кијану Ривс и Кери-Ен Мос, ѕвездите од „Матрикс“ трилогијата, потврдија дека ќе ги повторат своите улоги и во четвртиот дел од научнофантастичната сага. Лана Вачовски...

40 години по „Брилијантин“ Оливија Њутн- Џон и Џон Траволта се појавија како Сенди...

Повеќе од 40. години по успехот на филмот со мјузиклот „Брилијантин“, Џон Траволта (65) и Оливија Њутн-Џон (71) повторно се појавија како легендарните Дани...

Koj ќе го глуми Слобо: Ќе се снима серија за фамилијата Милошевиќ

Во март следната година започнува снимањето на серија за Слободан Милошевиќ и неговото семјество. Серијата ќе биде во пет епизоди и во српска продукција. Ќе...

Последни вести